Skip to main content
 • Uniwersalny Kredyt Hipoteczny

  Uniwersalny Kredyt Hipoteczny

  Mamy sposób na realizację Twoich planów i marzeń! Czy jest to zakup samochodu, remont domku na działce czy daleka podróż. Skorzystaj z Uniwersalnego Kredytu Hipotecznego i w ten sposób sfinansuj dowolny cel!

   

  Korzyści:

  • Na dowolny cel, bez konieczności udokumentowania,
  • brak opłat wstępnych przy złożeniu wniosku,
  • kwota kredytu do 60% wartości nieruchomości
  • długi okres kredytowania - do 20 lat,
  • możliwość wcześniejszej spłaty bez ponoszenia opłat/prowizji,
  • karencja w spłacie kapitału do 6 miesięcy,
  • dogodne formy spłaty – raty stałe lub malejące,
  • możliwość wyboru rodzaju oprocentowania kredytu: zmienne lub okresowo-stałe

  Uniwersalny Kredyt Hipoteczny jest dostępny w ofercie Banku w dwóch opcjach:

  • z oprocentowaniem ustalanym w oparciu o zmienną stopę procentową (stopa procentowa kredytu jest sumą stałej marży Banku oraz zmiennego wskaźnika referencyjnego WIBOR),
  • z oprocentowaniem o okresowo-stałej stopie procentowej (oprocentowanie stałe obowiązuje przez 60 miesięcy. W dalszym okresie kredytowania obowiązuje zmienna stopa procentowa, która stanowi sumę stałej marży Banku określonej w umowie kredytu
   i zmiennego wskaźnika referencyjnego WIBOR).

   

  RRSO – oprocentowanie zmienne

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) - dla Uniwersalnego Kredytu Hipotecznego zabezpieczonego hipoteką wynosi: 9,83% dla następujących założeń: wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 417 000 PLN, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 250 000 PLN, wypłata kredytu jednorazowa, okres kredytowania: 240 miesięcy; oprocentowanie zmienne kredytu: 8,82% w skali roku – wyliczone jako suma aktualnej stopy bazowej kredytu (stopa zmienna WIBOR 6M: 5,82%) i stałej marży Banku w wysokości 3,00 %. Spłata w 240 miesięcznych ratach, w tym: 239 miesięcznych równych rat kapitałowo – odsetkowych w kwocie 2 221,19 PLN, ostatnia rata w kwocie 2 218,46 PLN. Całkowity koszt kredytu 297 891,87 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 283 082,87 PLN, prowizja za przyznanie kredytu: 6 250 PLN, koszt ustanowienia hipoteki: 200 PLN, podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC): 19 PLN, ubezpieczenie nieruchomości 8 340 PLN (za cały okres kredytowania dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem Banku Spółdzielczego w Głogówku). W całkowitym koszcie kredytu Bank nie uwzględnia następujących kosztów: kosztu ubezpieczenia kredytowanej nieruchomości spoza oferty Banku oraz kosztu wyceny nieruchomości, gdyż nie jest dostawcą tych usług dodatkowych dla konsumenta. Całkowita kwota do zapłaty wynosi:547 891,87 PLN.

  Oprocentowanie kredytu jest zmienne i w okresie obowiązywania umowy kredytu może ulec zmianie w związku ze zmianą stopy referencyjnej WIBOR 6M, która może spowodować, że koszty obsługi kredytu mogą wzrosnąć lub zmaleć. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty.

  Bank podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej konsumenta.

  Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

  Wyliczenia reprezentatywne dla Uniwersalnego Kredytu Hipotecznego na dzień 21-02-2024r.

   

  RRSO – oprocentowanie okresowo – stałe

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) - dla Uniwersalnego Kredytu Hipotecznego zabezpieczonego hipoteką wynosi: 9,72% dla następujących założeń: wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 417 000 PLN całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 250 000 PLN, wypłata kredytu jednorazowa, okres kredytowania: 240 miesięcy; oprocentowanie okresowo – stałe kredytu w okresie pierwszych 60 miesięcy: 8,62% w skali roku , a następnie oprocentowanie zmienne 8,82% – wyliczone jako suma aktualnej stopy bazowej kredytu (stopa zmienna WIBOR 6M: 5,82%) i stałej marży Banku w wysokości 3,00%. Spłata w 240 miesięcznych ratach, w tym: 60 równych miesięcznych rat kapitałowo- odsetkowych w kwocie po 2 189,29 PLN każda, następne 179 równych miesięcznych rat kapitałowo – odsetkowych w kwocie po 2 215,34 PLN każda,  ostatnia rata w kwocie 2 216,54 PLN. Całkowity koszt kredytu 294 928,80 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 280 119,80 PLN, prowizja za przyznanie kredytu: 6 250 PLN, koszt ustanowienia hipoteki: 200 PLN, podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC): 19 PLN, ubezpieczenie nieruchomości 8 340 PLN (za cały okres kredytowania dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem Banku Spółdzielczego w Głogówku). W całkowitym koszcie kredytu Bank nie uwzględnia następujących kosztów: kosztu ubezpieczenia kredytowanej nieruchomości spoza oferty Banku oraz kosztu wyceny nieruchomości, gdyż nie jest dostawcą tych usług dodatkowych dla konsumenta. Całkowita kwota do zapłaty wynosi: 544 928,80 PLN.

  W przypadku kredytów z okresowo – stałą stopą procentową, po okresie obowiązywania stałej stopy stosowane jest oprocentowanie zmienne, które niesie za sobą ryzyko zmiany stóp procentowych. Ryzyko zmiany stóp procentowych oznacza, że w przypadku wzrostu poziomu stopy referencyjnej WIBOR 6M, wyższe będzie oprocentowanie kredytu, co spowoduje wzrost miesięcznej raty kapitałowo – odsetkowej, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty.

  Bank podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej konsumenta.

  Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

  Wyliczenia reprezentatywne dla Uniwersalnego Kredytu Hipotecznego z oprocentowaniem okresowo – stałym na dzień 21-02-2024r.

   

   

  Informujemy również, że istnieje możliwość zmiany sposobu oprocentowania posiadanego Uniwersalnego Kredytu Hipotecznego ze stopy zmiennej na stopę okresowo-stałą. W celu uzyskania dalszych informacji o oprocentowaniu okresowo-stałym prosimy o zapoznanie się
  z dokumentem: Informacja o ryzyku stopy procentowej (dokumenty do pobrania) lub zapraszamy do kontaktu z pracownikami Banku.

   

  Dokumenty do pobrania:

   

  Zainteresowanych zapraszamy do placówki Banku. Nasi pracownicy udzielą szczegółowych informacji i służą pomocą przy wypełnianiu dokumentacji.

  Przydatne informacje

  Centrala Banku

  48-250 Głogówek ul. Rynek 20A

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  tel./fax (+48 77) 437 34 13 - Sekretariat

  tel. (+48 77) 437 32 22 - Sala Obsługi Klientów

  tel. (+48 77) 437 40 00 - Kredyty

  Godziny otwarcia:

  pn - pt: 7:30 - 16:00

  Znajdziesz nas też tutaj